Studietur til Oslo

Hovedmålet var omvisningen på Stortinget og å delta i læringsspillet «Demo» der, for å lære mer om hvordan demokratiet i Norge fungerer. Vi har også vært på «Energi»-omvisning på Teknisk museum og omvisning på Akershus festning med fokus på middelalder og andre verdenskrig. I tillegg har elevene fått utfordringer knyttet til historiefaget mens de har gått rundt i gatene. Undervisningsdelen av turen var en fin anledning til å repetere sentrale deler av historie og naturfag, samtidig som både elever og lærere kunne lære noe nytt på omvisningene vi deltok i.

Elevene har selv samlet inn penger til å dekke overnatting, og vil takke alle som sponset gevinster, kjøpte lodd og deltok på bingo slik at turen ble mulig. Reiseutgiftene dekkes av reisestøtte fra Stortinget, skolen dekker det som mangler.

På forhånd fryktet elevene at opplegget på Stortinget skulle bli kjedelig, men de ble positivt overrasket, og anbefaler opplegget til flere klasser ved skolen. Det var fint med en slik tur til Oslo før vi begynner med siste innspurt før eksamen i mai.